Nowoczesne leczenie zębów

Implant jest to obecnie najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, jak i chorobie zębowej, pozwalająca na zdobycie estetyki i komfortu, jaki zapewnia wchodzenie w stan posiadania własnych zębów. Istotą dzisiejszej implantologia są  przede wszystkim unikalne właściwości  twardego tytanu – czyli metalu, który wprowadzony do organizmu człowieka oraz kontaktujący bezpośrednio z jego tkankami, nie jest on traktowany tak jak ciało obce przez co nie jest również w wielu przypadkach odrzucany, lecz połączony zostaje się z tkankami w przebiegu zwanym osteointegracją.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Ujawnienie tej techniki było przełomem w nowoczesnej medycynie jak i stomatologii XX wieku i zostało wyróżnione nagrodą Nobla. Z pozytywnych stron tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na  świecie. Owy implant to wykonana z twardego tytanu śruba o stale określonym kształcie jak i specjalnie przystosowanej powierzchni, którą lekarz czyli nasz implantolog wprowadza do naszej kości szczęki czy też do  żuchwy w miejscu w którym zostało utracone korzenia zęba. Na tej śrubce opiera się wówczas porcelanowaą koronę protetyczną u nas. Chociaż nie jest to zgodne z nasz natura, implant potocznie nazywa się nasz cały ząb zrekonstruowany w ten sposób, czyli wszczep śródkostny i koronę protetyczną.

Leczenie implantologiczne rozdzielamy się na dwa etapy: etap pierwszy czyli część chirurgiczną i etap drugi  część protetyczną. Podczas trwania pierwszej chirurg implantolog, do naszego ciała  wprowadza do kości implanty.  Zabieg wykonywany jest w  całkowitym znieczuleniu miejscowym, jest dla nas bezbolesny i niejednokrotnie mniej problemowy niż skomplikowana ekstrakcja naszego  zęba. Po wprowadzeniu wszczepów posiadana rana jest zszywana jak  i implanty pozostawia się w spokoju  na trzy do 6 miesięcy, w całości pokryte dziąsłem. Jest to czas który potrzebny jest na  wspomniany wyżej proces zwany osteointegracji to znaczy zespalania się kości z jej powierzchnią implantów, dzięki któremu uzyskuje się siłę umocnienia nawet wielokrotnie większą niż w przypadku naturalnego ząbka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *